Totus Tuus

     TOTUS TUUS to wystawa poświęcona pamięci Jana Pawła II, powstała w 1997 roku. Wystawa podróżuje  po Polsce/ maj 2007- jubileusz 10-cio lecia  poświęcenia bazyliki przez Jana Pawła II- bazylika  PW ŚW ELŻBIETY WROCŁAW, sierpień 2007 bazylika PW ŚW  KRZYŻA WARSZAWA, wrzesień , październik  2007  Akademia  Polonijna Częstochowa- międzynarodowy festiwal polonijny, listopad 2007  Brzeskie Centrum Kultury Brzeg, grudzień 2007 do styczeń 2008  kościół Miłosierdzia Bożego w Oławie, luty,marzec 2008 Opole katedra pw. Podwyższenia Krzyża Św. ,od 27 marca do  końca kwietnia 2008 wystawa będzie prezentowana w kościele pw. Wniebowzięcia NMP  w Kobierzycach. W każdym miejscu ekspozycji staram się pozyskać środki finansowe, aby móc pokazać ją w innym miejscu.   

Czytaj całość
 
Jesteśmy wzruszeni

     „Jesteśmy wzruszeni, że mogliśmy się spotkać z Janem Pawłem II”- napisali w kronice uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych ze Żłobizny. Wpis dotyczy wystawy „Totus Tuus” (łac. Cały Twój – dewiza Jana Pawła II, kilkakrotnie powtórzona w jego testamencie; cytat z modlitwy, która w całości brzmi: Jestem cały Twój i wszystko co moje do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.)
     Autorem wystawy jest Andrzej Winiarz- fotograf z Wrocławia. Miała ona miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej w Brzegu na przełomie października i listopada. To krótkie zdanie sprawiło autorowi ogromną radość, bo „jest największym sukcesem, wskazuje, że Ojciec Święty żyje w naszych sercach i nadal naucza”.

Czytaj całość